ПОЧЕО УПИС ПРАВАКА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020 ГОДИНУ
         Основна музичка школа "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почела је упис нових полазника за школску 2019/2020.годину. Упис ученика се врши на основу резултата пријемног испита а места има за клавир, хармонику, флауту, кларинет, виолину, соло певање и гитару. Број ученика је ограничен па пријављивање за упис траје док има слободних места. Пријава као и провера музичких способности почиње 20. и траје до 24. маја 2019.године У ПЕРИОДУ ОД 13:00 ДО 20:00 САТИ У ПРОСТОРИЈАМА ШКОЛЕ А ТО ЈЕ ЛЕВО КРИЛО "ДОМА КУЛТУРЕ". Заинтересовани ученици са територија општине Ражањ и Соко Бања могу се јавити у просторијама основних школа у којима раде издвојена одељења музичке школе из Алексинца.

IMG 20180925 180639 MediumКао и сваке године, у складу са нашом малом традицијом, крајем септембра музичка школа приређује концерт којим пожели добродошлицу својој најмлађој генерацији ученика, полазника у први разред. Ово је била прилика да се окупи генерација првака школске 2018/2019. године иначе, 53. генерација школе. Након обраћања директор школе Марка Јеленића који је поздравио присутне ученике и родитеље уследили су наступи ученика школе са свих инструмената. На овај начин уводимо нове ученике у свет музике, упознајемо их са важним сегментом рада наше школе а то је концертна делатност, развијамо навику праћења концерата и њихову општу музичку културу. Још једном, ДОБРОДОШЛИ ПРВАЦИ.