Viva harmonika 2019 plakat koncert

Поштовани пријатељи музике а нарочито хармонике позивамо Вас на трећи по реду фестивал "VIVA HARMONIKA"

Отварање фестивала је у петак 22.марта 2019.године концертом Крагујевачког академског оркестра у великој сали Центра за културу и уметност у 19:00 сати. Улаз је слободан.

23. и 24. март 2019. године су такмичарски дани који се одржавају у Алексиначкој гимназији. Улаз је такође слободан.

Предфестивалско вече 21.марта 2019.године биће обележено концертом "Сећање на Брацка Станковића"
Концерт је посвећен прерано преминулом наставнику хармонике и оркестра ОМШ "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу а наступиће студенти ФУ - Ниш из класа проф. Миљана Бјелетића, Николе Пековића а наступиће и мр Дејан Живковић, наставник стручног предмета. Концерт ће бити одржан у сали "Дом омладине" ЦКУ у Алексинцу. Улаз слободан.

Добродошли на трећи фестивал "VIVA HARMONIKA"

IMG 3405 MediumЗавршна активност школе, сада већ по традицији, на крају календарске године јесте Новогодишњи концерт. Ове године смо организовали три новогодишња концерта јер поред Алексинца и издвојена одељења у Ражњу и Сокобањи су организовала по један концерт. У Алексинцу је концерт одржан 26. децембра у великој сали ЦКУ а у публици су се нашли ученици млађих разреда Основних школа "Љупче Николић" и "Вожд Карађорђе" који су организовани у пратњи својих учитељица дошли. Био је то веома интересантан и веома посећен концерт који је водио "чика Мраз", млађи брат Деда Мраза како је то лепо деци објаснио Бојан Дикси Цветковић, глумац аматер иначе радник ЦКУ Алексинац. У Ражњу је 25. децембра концерт одржан у музичком кабинету ОШ "Иван Вушовић" а родитељима се се представили ученици виолине, клавира и хармонике а наступио је и хор ученика након чега је приређен коктел за све ученике и родитеље. У Сокобањи концерт је одржан такође 25.децембра у школској библиотеци ОШ "Митрополит Михаило" уз окићену јелку и капе Деда Мраза као симболе нове године. На овај начин су ученици музичке школе испратили стару годину.

IMG 20181224 135811 Medium

IMG 20181224 134830 Medium