ПОЧЕО УПИС ПРАВАКА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020 ГОДИНУ
         Основна музичка школа "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почела је упис нових полазника за школску 2019/2020.годину. Упис ученика се врши на основу резултата пријемног испита а места има за клавир, хармонику, флауту, кларинет, виолину, соло певање и гитару. Број ученика је ограничен па пријављивање за упис траје док има слободних места. Пријава као и провера музичких способности почиње 20. и траје до 24. маја 2019.године У ПЕРИОДУ ОД 13:00 ДО 20:00 САТИ У ПРОСТОРИЈАМА ШКОЛЕ А ТО ЈЕ ЛЕВО КРИЛО "ДОМА КУЛТУРЕ". Заинтересовани ученици са територија општине Ражањ и Соко Бања могу се јавити у просторијама основних школа у којима раде издвојена одељења музичке школе из Алексинца.

IMG 7c9d1643ba11ad6bd639d3d0941bd486 V13. јуна 2019.године, у галерији бр.2 ЦКУ Алексинац, одржан је солистички концерт ученика завршног разреда кларинета Андрије Јашаревића из класе Драгана Живковића. Била је ово лепа прилика да се подсетимо година које су прошле а које су обележене великим успесима овог ученика. Андрија је у току свог основног музичког школовања освајао само прве награде, био више пута Лауреат а добитник је и Светосавске награде за 2016. годину. Наставник Драган Живковић се присетио многих тренутака у раду са Андријом и истакао да је солистички концерт круна свеукупног рада коме тежи сваки инструменталиста. Андрија је на концерту још једном показао висок ниво уметничке интерпретације а подржан је клавирским сарадником Мајом Ранђеловић, наставником школе. Гост концерта био је Вања Живковић такоће ученик завршног разреда музичке школе у класи клавира наставника Срђана Ђорђевића. Обојица настављају своје музичко образовање и биће ученици Средње музичке школе у Нишу  па им ОМШ "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу жели пуно успеха у даљем раду, здравља и професионалних успеха.