ПОЧЕО УПИС ПРАВАКА ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ

Основна музичка школа "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почела је упис нових полазника за школску 2020/2021. годину. Упис ученика се врши на основу резултата пријемног испита а места има за клавир, хармонику, флауту, кларинет, виолину, соло певање и гитару. Број ученика је ограничен па пријављивање за упис траје док има слободних места.

У складу са одлуком Владе Р Србије о обустави непосредног образовно васпитног рада од 16.03.2020.године и у складу са мерама прописаним у циљу заштите становништва и спречавања ширења вируса COVID 19 а док траје ванредно стање на територији Р Србије, информисање заинтересованих, пријаваза упис као и провера музичких способности обављаће се путем дигиталних облика комуникације.

СОЛО ПЕВАЊЕ

Позивамо СВЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ  да се за пријаву, информације и питања обрате наставници соло певања Милици З.Красић путем мејла : milicazkrasic@gmail.com.

Додатне информације и детаљан информатор о раду одсека доступни су на фејсбук страници https://www.facebook.com/milicazkrasic.milediklarik и сајту школе www.muzickaaleksinac.edu.rs.

У непосредном контакту са наставницом, који ће уследити, бићете додатно информисани и упознати са начином провере музичких способности и потребном документацијом за упис.

Упис ученика траје док има слободних места. (ПРЕУЗМИ ИНФОРМАТОР)

ХАРМОНИКА, КЛАВИР, КЛАРИНЕТ, ВИОЛИНА, ФЛАУТА И ГИТАРА

Позивамо СВЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ  да се за пријаву, информације и питања обрате непосредно наставницима према изабраном инструменту. Детаљани нформатор о раду школе за све инструменте доступан је на сајту школе као и на фејсбук страници школе https://www.facebook.com/omsaleksinac/

У непосредном контакту са наставницима бићете додатно информисани и упознати са начином провере музичких способности и потребном документацијом за упис.

Упис ученика траје док има слободних места. (ПРЕУЗМИ ИНФОРМАТОР)

МАТИЧНА ШКОЛА У АЛЕКСИНЦУ

ХАРМОНИКА :                      Александар Станковић 0604882679

ВИОЛИНА :                           Емилија Ивановић 0643457643

КЛАРИНЕТ :                         Немања Стојадиновић 0640510152

ФЛАУТА :                              Марија Поповић 0613074945

КЛАВИР :                              Христина Лазаревић  0631321245

Маја Ранђеловић 0603994527

ГИТАРА :                               Страхиња Анђелковић 0638735393

ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ У РАЖЊУ

КЛАВИР, ХАРМОНИКА :        Милош Стоиљковић 0641395161

ВИОЛИНА, КЛАРИНЕТ :        Миља Миловановић 0638357177

ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ У СОКОБАЊИ

КЛАВИР, ХАРМОНИКА :        Милица Божић Антић 0658884481

ВИОЛИНА, ГИТАРА :             Ружица Митић 0606133313

20190923 190513 MediumУ Алексинцу су у последњој недељи септембра одржани "Дани Тихомира Ђорђевића", јединствене манифестације која има за циљ промовисање научних радова али и ретроспективе остварених научних постигнућа нашег познатог научног радника, академика и етнолога Тихомира Ђорђевића. У оквиру ове манифестације ОМШ "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу је узела учешће у два наврата. Најпре је у понедељак 23.септембра 2019. године на отварању изложбе фотографија Владимира Ђорђевића и уједно промоције издања читавог тома књига "Народне игре" сестара Јанковић (сестричина Тихомира и Владимира) наступила Милица Красић, наставник соло певања музичке школе. Већ у петак 27. септембра на свечаној академији доделе овогодишње награде "Тихомир Ђорђевић"20190927 123849 Medium наступили су и ученици одсека соло певања у класи Милице Красић и то Валентина Јашаревић и Марко Стевановић уз пратњу корепетитора Маје Ранђеловић и Анђелке Димитријевић. Наступила је и Милица Красић а свеукупни утисак је био да је део академије који је реализовала музичка школа допринео високом уметничком и стилском квалитету академије чија је тема била "породица Ђорђевић". Посебно нам је драго што смо узели учешћа у наведеној манифестацији будући да музичка школа носи име Владимира Ђорђевића и тиме стално доприноси очувању лика и дела не само њега већ и читаве породице Ђорђевић.

20190927 124958 Medium