ПОШТОВАНИ УЧЕНИЦИ,
настава у Основној музичкој школи "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почиње 01.септембра 2020. године. Настава ће се одвијати по основном моделу за све ученике од првог до завршних разреда, што значи да је заснована на непосредном раду у школи. Обавештавамо све ученике, родитеље и законске старатеље да ће се најстрожије поштовати све наложене мере и стручна упутства за рад школа у школској 2020/2021. години. Нарочито ће се инсистирати на поштовању Упутства о мерама заштите здравља ученика и запослених за основне и средње школе. Са садржином овог и других релевантних докумената можете се упознати овде на сајту школе под одељком ДОКУМЕНТА. Сви ученици ће бити детаљно упознати са правилима понашања и поступања у новонасталим околностима рада у току прве недеље септембра а 31. августа 2020. године биће организован пријем првака ради детаљног информисања и договора око распореда часова. Сва питања израде распореда и планирања наставе биће обављена на индивидуалном нивоу преко разредних старешина ученика, односно наставника инструмената којима сви родитељи и законски старатељи могу да се обрате на доступне телефоне или да контактирају школу. Истичемо да је рад у музичким школама облик рада са најмањим ризиком по здравље ученика будући да се настава инструмената одвија индивидуално.
Са вером да ће наредна школска година протеђи боље од претходне и да ће је обележити добри резултати ученика и наставника колектив музичке школе у Алексинцу ЖЕЛИ СВИМ СВОЈИМ УЧЕНИЦИМА СРЕЋАН ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ А ПРВАЦИМА СРЕЋАН ПОЛАЗАК У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ "ВЛАДИМИР ЂОРЂЕВИЋ" У АЛЕКСИНЦУ.
 20191225 151147 LargeУ сусрет новој години музичка школа је организовала три новогодишња концерта. У понедељак 23.децембра 2019.године одржан је концерт у издвојеном одељењу у Сокобањи, у музичком кабинету ОШ "Митрополит Михаило". Наступили су ученици свих инструмената пред родитељима и ученицима школе. Сутредан, у уторак 24.децембра, одржан је концерт у матичној школи у Алексинцу у великој сали ЦКУ Алексинац. Публику су чинили ученици обе основне школе у Алексинцу као и једна група предшколаца из Предшколске установе "Лане" као и многобројни родитељи и ученици школе. Наступили су ученици и издвојеног одељења у Ражњу а посебне симпатије добио је наступ ученика првог разреда окупљених у велики хор школе. Овом приликом је и Деда Мраз (Татјана Петканић, наставница хармонике у школи)  био гост концерта па је додатно допринео новогодишњој атмосфери. У среду 25. децембра 2019. године одржан је концерт и у издвојеном одељењу У Ражњу, такође у музичком кабинету ОШ "Иван Вушовић". Представило се чак 16 ученика а након концерта наставници су организовали коктел за ученике и родитеље чиме се новогодишње дружење наставило.
       Овима концертима пожелели смо свим нашим ученицима СРЕЋНУ НОВУ ГОДИНУ 2020. ГОДИНУ!!!

DSC 0003 Large

DSC 0011 Large