ПОШТОВАНИ УЧЕНИЦИ,
настава у Основној музичкој школи "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почиње 01.септембра 2020. године. Настава ће се одвијати по основном моделу за све ученике од првог до завршних разреда, што значи да је заснована на непосредном раду у школи. Обавештавамо све ученике, родитеље и законске старатеље да ће се најстрожије поштовати све наложене мере и стручна упутства за рад школа у школској 2020/2021. години. Нарочито ће се инсистирати на поштовању Упутства о мерама заштите здравља ученика и запослених за основне и средње школе. Са садржином овог и других релевантних докумената можете се упознати овде на сајту школе под одељком ДОКУМЕНТА. Сви ученици ће бити детаљно упознати са правилима понашања и поступања у новонасталим околностима рада у току прве недеље септембра а 31. августа 2020. године биће организован пријем првака ради детаљног информисања и договора око распореда часова. Сва питања израде распореда и планирања наставе биће обављена на индивидуалном нивоу преко разредних старешина ученика, односно наставника инструмената којима сви родитељи и законски старатељи могу да се обрате на доступне телефоне или да контактирају школу. Истичемо да је рад у музичким школама облик рада са најмањим ризиком по здравље ученика будући да се настава инструмената одвија индивидуално.
Са вером да ће наредна школска година протеђи боље од претходне и да ће је обележити добри резултати ученика и наставника колектив музичке школе у Алексинцу ЖЕЛИ СВИМ СВОЈИМ УЧЕНИЦИМА СРЕЋАН ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ А ПРВАЦИМА СРЕЋАН ПОЛАЗАК У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ "ВЛАДИМИР ЂОРЂЕВИЋ" У АЛЕКСИНЦУ.

ОБАВЕШТЕЊЕ О РЕАЛИЗАЦИЈИ НАСТАВЕ ОД 30. 11. 2020. ГОДИНЕ И ИЗМЕНИ ШКОЛСКОГ КАЛЕНДАРА О ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОМ РАДУ У ШКОЛСКОЈ 2020/2021. ГОДИНИ
Поштовани ученици овим путем Вас обавештавамо да ће у складу са најновијим препорукама и мерама надлежних у циљу заштите здравља ученика и запослених у школама настава у ОМШ "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу бити организована У ПОТПУНОСТИ ОНЛАЈ ЗА СВЕ РАЗРЕДЕ почев од понедељка, 30.11.2020. године.

Прво полугодиште се завршава 18.децембра 2020. године, зимски распуст траје од 21.децембра 2020. године до 15.јануара 2021. године а друго полугодиште почиње 18.јануара 2021. године.

Разредне старешине, наставници инструмента, обавестиће све ученике својих класа о начину рада, распореду часова, начину оцењивања и саопштењу успеха благовремено.

music notes 1058213Поштовани прваци,основна музичка школа "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почела је упис нових полазника за школску 2020/2021.годину.

У складу са одлуком Владе Р Србије о обустави непосредног образовно васпитног рада од 16.03.2020.године и у складу са мерама прописаним у циљу заштите становништва и спречавања ширења вируса COVID 19 а док траје ванредно стање на територији Р Србије, информисање заинтересованих, пријава за упис као и провера музичких способности обављаће се електронским путем. Пријаву за упис попуњавате директно електронским путем кликом на  – ON LINE PRIJAVA.

Упис ученика се врши на основу резултата пријемног испита а места има за клавир, хармонику, флауту, кларинет, виолину, соло певање и гитару. Број ученика је ограничен па пријављивање за упис траје док има слободних места.

Документација која се подноси приликом уписа а која ће бити достављена школи у складу са важећим мерама заштите (накнадно по престанку мера или у дигиталној форми) :

1. Пријава за упис у први разред – ON LINE PRIJAVA (молимо Вас да унесете све тражене податке)
  2. Попуњава се образац Министарства просвете „картон ученика“ (преузима се у Школи по престанку важећих мера).
  3. Картон вакцинације детета (копија - предаје се Школи по престанку важећих мера)