20190923 190513 MediumУ Алексинцу су у последњој недељи септембра одржани "Дани Тихомира Ђорђевића", јединствене манифестације која има за циљ промовисање научних радова али и ретроспективе остварених научних постигнућа нашег познатог научног радника, академика и етнолога Тихомира Ђорђевића. У оквиру ове манифестације ОМШ "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу је узела учешће у два наврата. Најпре је у понедељак 23.септембра 2019. године на отварању изложбе фотографија Владимира Ђорђевића и уједно промоције издања читавог тома књига "Народне игре" сестара Јанковић (сестричина Тихомира и Владимира) наступила Милица Красић, наставник соло певања музичке школе. Већ у петак 27. септембра на свечаној академији доделе овогодишње награде "Тихомир Ђорђевић"20190927 123849 Medium наступили су и ученици одсека соло певања у класи Милице Красић и то Валентина Јашаревић и Марко Стевановић уз пратњу корепетитора Маје Ранђеловић и Анђелке Димитријевић. Наступила је и Милица Красић а свеукупни утисак је био да је део академије који је реализовала музичка школа допринео високом уметничком и стилском квалитету академије чија је тема била "породица Ђорђевић". Посебно нам је драго што смо узели учешћа у наведеној манифестацији будући да музичка школа носи име Владимира Ђорђевића и тиме стално доприноси очувању лика и дела не само њега већ и читаве породице Ђорђевић.

20190927 124958 Medium