ПОЧЕО УПИС ПРАВАКА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020 ГОДИНУ
         Основна музичка школа "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу, почела је упис нових полазника за школску 2019/2020.годину. Упис ученика се врши на основу резултата пријемног испита а места има за клавир, хармонику, флауту, кларинет, виолину, соло певање и гитару. Број ученика је ограничен па пријављивање за упис траје док има слободних места. Пријава као и провера музичких способности почиње 20. и траје до 24. маја 2019.године У ПЕРИОДУ ОД 13:00 ДО 20:00 САТИ У ПРОСТОРИЈАМА ШКОЛЕ А ТО ЈЕ ЛЕВО КРИЛО "ДОМА КУЛТУРЕ". Заинтересовани ученици са територија општине Ражањ и Соко Бања могу се јавити у просторијама основних школа у којима раде издвојена одељења музичке школе из Алексинца.

20191008 115309 Medium"Дечија недеља", традиционална октобарска манифестација, обележена низом пригодних активности у Алексинцу. И музичка школа у Алексинцу је по традицији учествовала у томе организујући концерт који је одржан 08. октобра 2019. године у великој сали ЦКУ са почетком у 11:30. Публику су и ове године чинили ученици обе градске основне школе али и неколико група предшколаца вртића "Лане". Наступило је 16 ученика музичке школе свих инструменатаIMG fbd9dfd0719618566ae2d87da073781a V Medium и узраста. Програм је био занимљив, било је и интересантних костима а за атмосферу се побринуо Срђан Стојадиновић Леби као водитељ и аниматор концерта. Он се потрудио да интересантним текстовима о инструментима и композиторима допринесе да овај концерт буде не само занимљив већ да добије и едукативни карактер.  Судећи по реакцијама деце у публици, у томе је у потпуности успео.