20230420 124316ОМШ "Владимир Ђорђевић" у Алексинцу у сарадњи са Центром за културу и уметност, организатор је интересантног музичког догађаја. Ради се о мултимедијском концерту под називом "Свет музике за клавир". Мултимедијски реситал Свет музике за клавир је уметнички пројекат у функцији афирмације пијанизма (уметност свирања на клавиру), богатства и лепоте клавирског стваралаштва (европски и домаћи композитори) а конципиран је од вредних дела великих композитора у комбинацији са визуелним  садржајима и сажетим стручним коментарима од извођача концерта (звук - реч - слика). Наиме, ауторка пројекта проф. Радмила Стојановић је на пре свега стручан и педагошки искусан начин говорила о развоју клавира као инструмента, о композиторима који су својим стваралаштвом допринели афирмацији овог инструмента, унапређивању технике свирања и развоја литературе за клавир а својимРадмила Стојановић постер page0001 интерпретацијама репрезентативних дела дочарала дух и стилске карактеристике уметничких праваца од Скарлатија до домаћих стваралаца. Велика је уметничко-едукативна вредност оваквог музичког програма који је погодан за све циљне групе па се у публици нашло мноштво "школараца", ученика основних школа као и Алексиначке гимназије и ученика музичке школе. Сви присутни били су сведоци интересантног путовања кроз историју пијанизма кроз живу реч, живописне слајдове и звук клавира са сцене. Ово је добар пример како уметничка музика може да пронађе свој пут и допре до ширег аудиторијума а детињство и адолесценција су период у коме је овакав рад и залагање вероватно највредније у погледу стицања музичке културе и навика поштовања истинских и проверених уметничких вредности.

IMG 5912447ec1530fc80f4e643990d01c30 VIMG 335c1fbb1f36ef0bfcfdd5af37e2e248 V