DSC 0643Ученици и запослени у алексиначкој Mузичкој школи су у четвртак ,16.05.2024. год  показали своју хуманост поклонивши одређени школски прибор ђацима из социјално угрожених породица. У оквиру пројекта „Недеља сећања и заједништва у школама”, Основна музичка школа „Владимир Ђорђевић” из Алексинца покренула је хуманитарну акцију прикупљања школског прибора и на нивоу своје школе од стране свих запослених прикупила известан део школског прибора у виду свезака, оловака, гумица, зарезивача, прибора за математику, затим за музичку и ликовну културу. Сав прибор подељен је у сарадњи са Црвеним крстом из Алексинца. Прибор је добилоDSC 0647 преко 40-оро деце из  најугроженијих породица из нашег града, корисника социјалне помоћи и уједно и народне кухиње.Циљ „Недеље сећања и заједништва” је одавање поштовања жртвама, подршка њиховим породицама, пријатељима и широј заједници, као и развој вредности, вештина, знања и критичког размишљања код ученика, потребних за живот у савременом друштву, кроз реализацију активности које су усмерене на неговање културе сећања, развој и промоцију хуманости, емпатије, толеранције, поштовања и дијалога. Недеља сећања и заједништва ће од наредне школске године бити део школског календара.

DSC 0642 800x400